*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

„EMOCIUKAI” - vaikų emocinės sveikatos stiprinimo stovykla

„EMOCIUKAI” - vaikų emocinės sveikatos stiprinimo stovykla

Viena iš prioritetinių valstybės deleguotų visuomenės sveikatos stiprinimo  funkcijų yra vaikų psichinės sveikatos stiprinimas. Tai nuolatinis mokymasis išvengti stresinių situacijų, gebėti atpažinti emocijas, įvardyti jas, mokytis jas valdyti ir kontroliuoti. Emocinė sveikata – tai sielos veidrodis.

Paskutinį vasaros mėnesį Pakruojo rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo 7-12 metų vaikams penkių dienų stacionarią stovyklą „Emociukai”, kuri buvo įsikūrusi PAJC, prie Pakruojo J. Pakalnio muzikos mokyklos, erdvėse.

Iš pat ryto stovyklautojus pasitiko Pakruojo rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė L. Badauskienė ir visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, atsakinga už vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą Diana Anghelenici, psichologė Inga Jankauskienė, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Ingrida Petrauskaitė, Laima Miežienė ir Kristina Usonienė, savanoriai Benas ir dvi Emos. Vaikams gero laiko ir teigiamų emocijų linkėjo savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Vilma Žuvininkienė, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė (vyriausioji specialistė) Aurelija Bartašė, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja (bendruomenės pareigūnė) Jurgita Bialaglovė.

Pirmoji stovyklos diena prasidėjo stovyklautojų susitikimu su neuroedukatore R. Grigaitiene. Žmogaus psichika yra labili ir paslanki, o neuroedukacija – viena iš neuromokslo sričių, ieškanti atsakymų, kaip ir kokiais metodais galima padėti žmogui keisti požiūrį, mąstymą, elgseną. Gamindami spalvotus kvapniuosius muiliukus su psichologe Inga vaikai kūrė magišką burbulų pasaulį. Vaikai dalyvavo filmuko „Dilili Paryžiuje” peržiūroje ir aptarime sinagogoje. Psichinės sveikatos gerinimui lektorė Inga Sosnovska “Emociukų” stovyklos vaikams pravedė emocinio intelekto lavinimo dirbtuvėles, kurių metu buvo mokomasi pažinti savo ir kitų vaikų jausmus, atpažinti ir išmokti suvaldyti, tinkamai nukreipti pyktį, kad jis netaptų žalingas aplinkiniams. Ši mokymo programa sudaryta žaidimu metodikos pagrindu, siekiant suartinti vaikus, padėti jiems įveikti iškilusius sunkumus, gerinti tarpusavio bendravimo įgūdžius ir ugdyti emocinį intelektą. Bendruomenės pareigūnė Jurgita stovyklautojams pristatė policijos pareigūno profesiją ir jų darbui skirtą amuniciją. Su visuomenės sveikatos stiprinimo specialistėmis Ingrida ir Kristina vaikai „keliavo“ po vitaminų šalį: gamino ir ragavo vaisių ir daržovių mišraines, dalinosi žiniomis apie jų naudą sveikatai. Kas rytą stovyklautojai pildė emocijų „termometrą”, kur aplikatorių – veidukų pagalba įvertindavo savo emocinę būseną, o vyravo - linksmosios emocijos! Stovyklautojai buvo pasiskirstę į komandas ir turėjo susikūrę savo pačių taisykles už kurių laikymąsi arba nesilaikymą buvo skiriami taškai. Baigiantis “Emociukų“ stovyklai vaikai gavo atminimo dovanėles su Visuomenės sveikatos biuro atributika, o daugiausiai taškų surinkę dalyviai – šakotį. Penkias dienas trukusią „Emociukų“ stovyklą vainikavo kelionė į Eko basų kojų taką Biržuose. Taip pat  buvo aplankytas apžvalgos bokštas bei žinomiausia smegduobė Lietuvoje - Karvės ola.

Laikas stovykloje prabėgo akimirksniu, psichologiškai atsigavę ir emociškai sustiprėję, susiradę naujų draugų ir įgiję naujų patirčių vaikai išsiskirstė laukti sekančių susitikimų. Stovykloje vykusių užsiėmimų įvairovė puikiai atitiko tėvelių lūkesčius, jie pageidavo daugiau tokių stovyklų vaikams.

Laima Miežienė
visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė
(Foto L. Badauskienės)