Projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai Pakruojo rajone“ veiklose dalyvauja 353 asmenys
Nuo 2016 m. gruodžio 16 d. iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų įgyvendinamas projektas „Kompleksinės paslaugos šeimai Pakruojo rajone“, skirtas šeimoms, kasdienėje aplinkoje patiriančioms įvairias sudėtingas situacijas.
Projektą vykdanti Pakruojo rajono savivaldybės administracija, siekdama efektyviausio rezultato, nuolat bendradarbiauja su projekto partneriais: Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centru, kuriame įkurti bendruomeniniai šeimų namai, ir Lietuvos samariečių bendrijos Pakruojo skyriumi.
Jau dvejus metus Pakruojo rajone gyvenančios šeimos kviečiamos dalyvauti projekto veiklose: pozityvios tėvystės mokymuose – tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo mokymai ir individualios konsultacijos; šeimų klubų veiklose, renginiuose, žygiuose ir pan., t. y. mokytis ugdyti šeimos įgūdžius ir naudotis sociokultūrinėmis paslaugomis. Projekto dalyviams teikiamos nemokamos paslaugos: psichosocialinė pagalba – individualios ir grupinės psichologo konsultacijos; kai nėra galimybių atvykti į projekto veiklas, teikiama pavėžėjimo į mokymus arba konsultacijas paslauga; užtikrinama vaikų priežiūra, kai tėvai dalyvauja konsultacijose arba mokymuose ir neturi kur palikti vaikų.
Paslaugos teikiamos ir koordinuojamos užtikrinant „vieno langelio“ principą Pakruojo rajono bendruomeniniuose šeimos namuose. Socialinė darbuotoja Aurinta Tvarušienė teikia visą informaciją apie projekte teikiamas paslaugas, registruoja į mokymus, konsultacijas, kitas projekto veiklas.
Projekto partnerių teikiamos paslaugos išties naudingos ir gausios, todėl Pakruojo gyventojai, kviečiami kreiptis dėl jiems būtiniausių, kompleksiškai teikiamų paslaugų. Ypač laukiami asmenys, kasdieniame gyvenime susiduriantys su įvairiais iššūkiais ir sunkumais, t. y. šeimos, patyrusios artimo netektį, skyrybas, ligą ir pan., tėvai, susiduriantys su vaikų auginimo / auklėjimo sunkumais, auginantys vaikus su negalia, šeimos, slaugančios artimuosius namuose, asmenys, turintys problemų dėl narkotinių ar kitokių psichotropinių medžiagų vartojimo ir pan.
Lietuvos samariečių bendrijos Pakruojo skyriaus pirmininkė Dovilė Pašakinskienė džiaugiasi, kad psichologinės pagalbos ir pozityvios tėvystės mokymų paslaugas teikia patirtį turintys, kompetentingi psichologai – mokymų lektoriai. Veiklų koordinatoriai (specialistai) organizuoja įdomią ir prasmingą šeimų klubų veiklą, išvykas, renginius, kuria parodas iš šeimų klubuose sukurtų darbų. Dalyviai ne tik užsiima kaskart vis kitokia veikla, tačiau dalijasi ir kasdieniniais rūpesčiais, sulaukia pagalbos ir patarimų vieni iš kitų.
Dalyviai, baigę pozityvios tėvystės mokymus, prisipažino žinantys, ką su vaikais darys kitaip. Projekto naudą atskleidžia teigiami dalyvių atsiliepimai, jų džiaugsmas pakeitus požiūrį į vaikus ir jų auklėjimą:
„Per tiek metų, kiek jau gyvenu, pirmą kartą reikėjo važinėti pas Jus. Taip – labai patiko viskas, ką pas Jus išgirdau. Ypač apie vaikus ir apie visą tai, kas su jais susiję. Man labiausiai patiko Jūsų pasakyti žodžiai: „Mokykitės iš vaikų, nes jie daug ką gali mus suaugusius išmokyti“.
„Mokymai apie pozityvią tėvystę man labai patiko. Labai patiko mokymų metu bendrauti su psichologe, kuri suteikė daug žinių apie tai, kaip reikėtų bendrauti su vaiku tam tikroje situacijoje, kaip reikėtų elgtis. Taip pat turėjau galimybę su psichologe pasikalbėti individualiai, o to man labai reikėjo. Su ja pabendravus pasijusdavau stipresnė. Tapdavo lengviau ir ramiau žvelgti į ateitį. Susidūrus su sunkumais būna labai sunku atsitiesti.“
„Labai daug ką sužinojau apie vaikus, jų elgesį tam tikromis situacijomis. Iš paskaitų gavau daug žinių apie tai, kaip reikia su vaikais bendrauti, kaip juos palaikyti sunkiais ir nesunkiais momentais. Tos valandos, kada bendravau su psichologe, buvo pačios geriausios. Ji man labai padėjo. Išmokė suprasti vaikus“.
Praėjus dvejiems metams nuo projekto įgyvendinimo pradžios, pastebimas besikeičiantis žmonių požiūris į psichosocialinę pagalbą. Projekto pradžioje asmenys kreipdavosi nedrąsiai, netikėdami, kad teikiamos paslaugos jiems gali padėti. Šiuo metu vis daugiau žmonių kreipiasi ieškodami psichosocialinės pagalbos, išdrįsta jos prašyti sau, artimajam. Labai džiugina teigiamas žmonių požiūris.
Projekto veiklose jau dalyvauja 353 asmenys, kurių didesnė dalis – moterys. Dalyviai – sąmoningi žmonės, kurie ryžtasi kreiptis pagalbos į specialistus ir taip užkirsti kelią didesnėms problemoms. Projekto veiklose taip pat dalyvauja ir jauni, vis dar mokykloje besimokantys, 7–13 metų vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės, keliems iš jų net daugiau nei 80 metų.
Norintys dalyvauti projekto veiklose gali kreiptis į Aurintą Tvarušienę, Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centro socialinę darbuotoją darbui projekte „Kompleksinės paslaugos šeimai Pakruojo rajone“, tel. 861067055, el. p. pakruojobsn@gmail.com.
Daugiau informacijos rasite ir Pakruojo rajono bendruomeninių šeimos namų feisbuko paskyroje.
Asmenys kontaktams: |
Lina Mikolaitytė, Bendruomeniniai šeimos namai. |