*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Projektas Nr. LLI-344 Social Life „kirto“ finišo tiesiąją

Projektas Nr. LLI-344 Social Life „kirto“ finišo tiesiąją

2020 m. spalio 30 d. įvyko baigiamoji projekto Nr. LLI-344 Socialinė partnerystė – socialiai pažeidžiamų asmenų integracija į visuomeninį gyvenimą“ (Social Life) konferencija – projekto partneriai sėkmingai kirto daugiau kaip dvejus metus įgyvendinto projekto finišo liniją. Nors konferencija dėl COVID-19 grėsmės ir galiojančių apribojimų vyko nuotoliniu būdu, tai nesutrukdė konferencijoje dalyvavusiems partnerių iš Pakruojo rajono (Lietuva), Rundalės ir Iecavos (Latvija) savivaldybių atstovams pasidžiaugti sėkmingu partnerių bendradarbiavimu ir pasiektais projekto rezultatais.

Europos regioninės plėtros fondo finansavimo dėka trijose Pakruojo, Rundalės ir Iecavos savivaldybių socialinėse įstaigose ženkliai pagerinta teikiamų socialinių paslaugų kokybė:

  • Rundalės savivaldybėje sukurta nauja socialinė paslauga – lankomoji priežiūra, kuri projekto įgyvendinimo metu teikta 20 asmenų;
  • Linkuvos socialinių paslaugų centre įsteigtas naujas padalinys, kuriame bus teikiamos atokvėpio paslaugos senyvo amžiaus žmonėms. Šio padalinio veiklai reikalingi baldai, įranga bei moderni  multisensorinio kambario įranga įsigyta projekto lėšomis;
  • pagerinta Linkuvos socialinių paslaugų centro,  Iecavos ir Rundalės savivaldybių socialinių paslaugų skyrių infrastruktūra ir materialinė bazė: įsigytos asmenims aptarnauti reikalingos specializuotos transporto priemonės, nupirkta slaugos ir terapijos priemonių, o taip pat ir socialiai pažeidžiamų asmenų užimtumo veikloms organizuoti reikalingi virtuvės baldai su buitine technika, siuvimo mašinos, įrankiai ir kitos smulkios priemonės;
  • įgyvendinta 12 socialinės įtraukties priemonių: surengtos 3 edukacinės veiklos (pamokos šeimų, kuriose yra sergančių sunkiomis, psichinėmis ligomis, nariams; užsiėmimų ciklas pagyvenusiems asmenims ir asmenims, turintiems priklausomybių; amato pradmenų ir gyvenimo įgūdžių mokymai), 8 socialinės reabilitacijos veiklos (atokvėpio ir masažo paslaugos, dramos, meno terapija ir daugiafunkcė šviesų, garso, pojūčių terapija, atsipalaidavimo terapija daugiavaikėms šeimoms, fizioterapija ir kineziterapija, vasaros stovyklos) bei socio-kultūriniai renginiai.

Pagrindinis projekto tikslas buvo skatinti pažeidžiamų grupių socialinę įtrauktį, gerinant socialinių paslaugų prieinamumą ir efektyvumą Pakruojo (Lietuva), Rundalės ir Iecavos (Latvija) savivaldybėse - į projekto veiklas buvo numatyta įtraukti 600 socialiai pažeidžiamų asmenų. Įvertinus pasiektus rezultatus paaiškėjo, kad rezultatas viršytas - projekto įgyvendinimo metu labiau prieinamomis bei veiksmingesnėmis socialinei įtraukčiai skirtomis priemonėmis ir naujomis socialinėmis paslaugomis pasinaudojo daugiau nei 800 asmenų socialiai pažeidžiamų asmenų.

Akivaizdu, kad be tinkamos kvalifikacijos specialistų, dirbančių socialinėje srityje, tokių gerų rezultatų pasiekti nebūtų įmanoma, todėl ne mažiau svarbu yra ir investicijos į žmogiškuosius išteklius - siekiant užtikrinti socialinių paslaugų efektyvumą, projekto partneriai suorganizavo 8 jungtinius seminarus, kuriuose socialinėje srityje dirbantys specialistai kėlė kvalifikaciją mokydamiesi stiprinti motyvaciją, valdyti stresą dirbant su klientais. Specialistai taip pat mokėsi dirbti su psichinėmis ligomis sergančiais asmenimis ir su jų šeimos nariais bei būdų, kaip socialinių paslaugų teikėjai galėtų pagerinti pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybę. 7 specialistai dalyvavo mokomajame pažintiniame vizite - lankėsi Švedijos socialinėse įstaigose, kur susipažino su geraisiais šios šalies pavyzdžiais socialinėje srityje.

Šis projektas turėjo didelę įtaką tiek asmenims, kurie dalyvavo projekto veiklose, tiek įstaigų darbuotojams. Naudą tikrai jautėme. Visi susibendravome su projekto partneriais. Siekiant  užtikrinti projekto tęstinumą ir pratęsti tokį draugišką specialistų ir projekto dalyvių bendravimą populiariausias projekto metu bendrai vykdytas veiklas planuojame tęsti iš nuosavų lėšų – su partneriais susitarta, kad dalyviams organizuosime bendras vasaros stovyklas, o darbuotojams - seminarus“, teigė Daiva Rutkevičienė, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėja (projekto vadovo pavaduotoja).

Projektas įgyvendintas pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Bendra projekto vertė - 447 391,61 Eur, iš jų 380 282,87 Eur – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti:

  • Pakruojo rajono savivaldybės tinklapyje: čia
  • Rundalės savivaldybės tinklapyje: čia
  • Iecavos savivaldybės tinklapyje: čia

Už šios informacijos turinį atsako Pakruojo rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Nuoroda į 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos svetainę www.latlit.eu.
Nuoroda į Europos Sąjungos oficialią svetainę www.europa.eu.

Asmuo kontaktams:
Lina Mikolaitytė,
Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotoja (projekto vadovė),
el. paštas lina.mikolaityte@pakruojis.lt, tel. +370 652 72032


Parengė
Lina Mikolaitytė, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotoja, projekto vadovė

Monika Ilgavičiūtė,
Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė